Visterijų auginimas

Visterijų auginimas

Visterija yra gražiai žydintis vynmedis, galintis suteikti elegancijos bet kokiam sodui ar kraštovaizdžiui. Tai atsparus augalas, klesti 5–6 klimato zonose, todėl yra populiarus šių regionų sodininkų pasirinkimas. Jei norite auginti, vadovaukitės šiais paprastais patarimais, kad jūsų augalas klestėtų.

Visterijų auginimas:

Vieta: visterija klesti saulėtoje vietoje, todėl sode rinkitės tokią vietą, kurioje saulės šviesa būtų bent 6–8 valandas per dieną. Dirva turi būti gerai nusausinta, nes visterija nemėgsta užmirkusios dirvos.

Sodinimas: visterijas pasodinkite pavasarį, praėjus šalnų grėsmei. Iškaskite duobę, kuri yra dvigubai platesnė ir gilesnė nei jūsų augalo šaknies rutulys. Įmaišykite šiek tiek komposto ar organinių medžiagų, kad pagerintumėte dirvožemio kokybę ir skatintumėte sveiką augimą.

Laistymas: visterija yra tolerantiška sausrai, kai įsitvirtina, tačiau svarbu, kad augalas būtų tolygiai drėgnas. Giliai laistykite kartą per savaitę sausros metu, kad paskatintumėte gilų šaknų augimą.

Tręšimas: pavasarį tręškite visterijas subalansuotomis trąšomis, kad paskatintumėte sveiką augimą ir gausų žydėjimą. Venkite trąšų, turinčių daug azoto, nes tai gali paskatinti lapų augimą gėlių sąskaita.

Visterijų genėjimas:

Laikas: visterija turėtų būti genima du kartus per metus, kad būtų optimalus augimas ir žydėjimas. Pirmasis genėjimas turėtų būti atliekamas žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kol dar neprasidėjo vegetacija. Antrasis genėjimas turėtų būti atliekamas vasaros viduryje, augalui baigus žydėti.

Atrama: visterija gali tapti „nepaklusni”, jei jos negenėsite. Svarbu joms suteikti atraminę konstrukciją, tokią kaip grotelės ar pavėsinė, ir reguliariai parišti. Naudokite minkštus raiščius, kad švelniai nukreiptumėte vynmedžius ir išvengtumėte jų susipainiojimo.

Negyvos medienos pašalinimas: nugenėkite visas negyvas, pažeistas ar ligotas šakas, kad paskatintumėte sveiką augimą ir išvengtumėte kenkėjų bei ligų plitimo.

Žiedpumpuriai: visterija žydi ant praeitų metų šakų, todėl pavasarį negenėkite per daug, nes tai gali pašalinti žiedpumpurius. Vietoj to sutelkite dėmesį į augalo formavimą ir bet kokio nepageidaujamo augimo pašalinimą.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, kaip auginti ir genėti visteriją 5–6 klimato zonose, galėsite džiaugtis gražiu ir sveiku augalu, kuris daugelį metų suteiks jūsų sodui spalvos ir kvapo. Linksmo sodininkavimo!