Browsed by
Category: Medžiai

Obelų genėjimas: kada ir kaip tai atlikti?

Obelų genėjimas: kada ir kaip tai atlikti?

Obelų genėjimas yra būtinas procesas, siekiant išlaikyti sveiką medį, užtikrinti gerą vaisių derlių ir formuoti estetinį medžio vainiką. Tinkamas genėjimo laikas ir technika padeda sumažinti ligų riziką ir skatina naujų šakų augimą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip ir kada geriausia genėti obelis Lietuvoje. Kada genėti obelis? Pagrindiniai genėjimo laikotarpiai: Genėjimo dažnumas: Kaip teisingai genėti obelis? Pagrindiniai genėjimo principai Kaip formuoti obelį centriniu kamienu? Obels formavimas centriniu kamienu, arba piramidės forma, yra populiari metodika, kuri leidžia medžiui augti aukščiau ir išlaikyti stiprų,…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Kuo skiriasi juodoji pušis nuo kalninės pušies?

Kuo skiriasi juodoji pušis nuo kalninės pušies?

Juodoji pušis (lot. Pinus nigra) ir kalninė pušis (lot. Pinus mugo) yra dvi populiarios pušų rūšys, dažnai sodinamos Lietuvos soduose ir kraštovaizdyje. Nors abi šios pušys yra kilusios iš Europos ir yra panašios tam tikrais aspektais, jos turi ryškių skirtumų, lemiančių jų išvaizdą, augimo sąlygas ir naudojimą sodininkystėje. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius skirtumus tarp juodosios ir kalninės pušies, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią rūšį savo sodui. 1. Išvaizda ir dydis 2. Aplinkos sąlygų poreikiai 3. Naudojimas kraštovaizdyje 4. Atsparumas ligoms ir…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Kokias slyvų veisles auginti Lietuvoje: top 5

Kokias slyvų veisles auginti Lietuvoje: top 5

Slyvų auginimas Lietuvoje tampa vis populiaresnis dėl jų skanių ir naudingų vaisių. Tačiau norint sėkmingai auginti slyvas, svarbu pasirinkti tinkamas veisles, kurios būtų atsparios mūsų klimato sąlygoms, ligoms ir duotų gausų derlių. Šiame straipsnyje aptarsime, kokias slyvų veisles geriausia rinktis Lietuvoje, atsižvelgiant į jų derlingumą, atsparumą ir skonio savybes. Geriausios Slyvų Veislės Auginti Lietuvoje Renkantis slyvų veisles, būtina atkreipti dėmesį į jų atsparumą šalčiui ir ligoms, derlingumą, taip pat vaisių skonį ir dydį. Štai keletas populiariausių ir labiausiai rekomenduojamų slyvų…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Kokią pušį pasirinkti?

Kokią pušį pasirinkti?

Sodinti pušis nedideliuose soduose Lietuvoje yra puiki idėja, nes šie medžiai dažnai reikalauja nedaug priežiūros ir yra atsparūs įvairioms aplinkos sąlygoms. Renkantis pušų veisles, svarbu atsižvelgti į jų dydį, augimo pobūdį ir estetinę vertę. Štai keletas pušų veislių, kurios puikiai tinka nedideliems sodams Lietuvoje: 1. Pušis žemaūgė (Pinus mugo) 2. Sodinimo pušis (Pinus sylvestris) 3. Kalnų pušis (Pinus mugo var. mugo) 4. Miniatiūrinės pušys (Pinus strobus ‘Nana’) 5. Kirsto pušis (Pinus parviflora) 6. Creeping Pine (Pinus pumila) Rekomendacijos sodinimui Pasirinkus…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Pušų auginimas

Pušų auginimas

Pušys (Pinus) yra vieni iš populiariausių spygliuočių medžių, dažnai sodinami dėl savo estetinės vertės, atsparumo ir mažų priežiūros reikalavimų. Tinkamai pasodintos ir prižiūrimos pušys gali tapti ne tik gražiu sodinimo akcentu, bet ir puikiu sprendimu kuriant privatumą ar šešėlį. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip teisingai sodinti pušis, kada tai daryti ir kaip jas prižiūrėti, kad jos augtų sveikos ir stiprios. 1. Kada sodinti pušis? Pušis geriausiai sodinti ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį. Šie laikotarpiai leidžia augalams prisitaikyti prie naujos vietos, nes…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau