Browsed by
Category: Dirvožemis

Kaip tinkamai kompostuoti?

Kaip tinkamai kompostuoti?

Kompostavimas yra natūralus procesas, kurio metu organinės atliekos paverčiamos vertinga trąša, praturtinančia dirvą. Tinkamai kompostuojant ne tik mažėja atliekų kiekis, bet ir kuriamas aukštos kokybės kompostas, kuris pagerina dirvos struktūrą, užtikrina maistinių medžiagų tiekimą augalams bei padeda išlaikyti ekologišką ir tvarią aplinką. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius kompostavimo principus, patarimus ir naudą. 1. Kas yra kompostavimas? Kompostavimas – tai biologinis procesas, kai mikroorganizmai ir smulkieji organizmai, pvz., sliekai ir grybai, skaido organines medžiagas, tokias kaip virtuvės atliekos, lapai, šakelės, žolė ir…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Kaip pagerinti dirvą sėjant garstyčias?

Kaip pagerinti dirvą sėjant garstyčias?

Garstyčios yra puikus natūralus būdas pagerinti dirvos kokybę, praturtinti ją maistinėmis medžiagomis ir pasiruošti būsimam derliui. Sėjamosios garstyčios (Sinapis alba) dažnai naudojamos kaip žaliasis trąšų augalas, padedantis atgaivinti ir pagerinti dirvožemį be sintetinių trąšų ar kitų cheminių priemonių. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip garstyčios veikia dirvožemį ir kokią naudą jos teikia ūkininkams bei sodininkams. 1. Dirvos gerinimas natūraliomis priemonėmis Garstyčių sėjimas yra viena iš žaliųjų trąšų technikų (dar vadinama sideracija). Tai praktika, kai specialiai auginami augalai (šiuo atveju garstyčios) ne dėl…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Rudeninės trąšos: kada ir kaip tręšti?

Rudeninės trąšos: kada ir kaip tręšti?

Ruduo yra svarbus metas pasiruošti kitų metų derliui ir užtikrinti, kad augalai peržiemotų stiprūs ir sveiki. Rudeninės trąšos padeda sustiprinti augalų šaknis, pagerinti dirvožemio struktūrą bei užtikrina, kad augalai gaus reikiamas maistines medžiagas, kurios padės jiems geriau ištverti šaltąjį sezoną. Šiame straipsnyje aptarsime, kokias trąšas reikėtų naudoti rudenį, kada ir kaip jas tinkamai paskirstyti bei kokie augalai labiausiai naudingai reaguoja į rudens tręšimą. 1. Kodėl svarbu tręšti rudenį? Rudeninės trąšos padeda užtikrinti, kad augalai ir dirvožemis būtų tinkamai paruošti žiemai…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Trumpai apie trąšas

Trumpai apie trąšas

Trąšos vaidina lemiamą vaidmenį daržovių ir gėlių sveikatai ir augimui. Jos suteikia būtinų maistinių medžiagų, kurių reikia augalams klestėti, įskaitant azotą, fosforą ir kalį, taip pat kitus mikroelementus, tokius kaip kalcis, magnis ir siera. Šių maistinių medžiagų cheminių formulių supratimas gali padėti sodininkams nustatyti tinkamas trąšas, atitinkančias jų augalų poreikius. Azotas (N) yra viena iš svarbiausių augalų maistinių medžiagų, nes jis atlieka pagrindinį vaidmenį fotosintezėje ir baltymų sintezėje. Jis būtinas augalų augimui ir dažnai randamas trąšose amonio nitrato (NH4NO3) arba…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Mulčas

Mulčas

Mulčias, dažnai nepastebimas sodininkystės pasaulyje, iš tikrųjų yra esminis komponentas palaikant sveikus augalus ir dirvą. Yra keletas skirtingų mulčio tipų, kurių kiekvienas turi savo unikalius privalumus ir paskirtį. Tinkamo mulčio pasirinkimas savo sodui ar kraštovaizdžio projektui gali būti stulbinantis, tačiau turėdami šiek tiek žinių galite padaryti geriausią pasirinkimą pagal savo konkrečius poreikius. Vienas iš labiausiai paplitusių mulčio rūšių yra organinis mulčias, pagamintas iš natūralių medžiagų, tokių kaip žievė, medžio drožlės, lapai, šiaudai ar kompostas. Organinis mulčias laikui bėgant gali suirti,…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau