Rožių sodinimas ir priežiūra

Rožių sodinimas ir priežiūra

Rožių sodinimas ir priežiūra yra menas, kuris reikalauja kantrybės, meilės ir atsidavimo. Bet su tinkamais patarimais ir gairėmis, jūs galite pasodinti ir prižiūrėti savo rožių sodą kaip profesionalus gėlininkas.

Pasiruošimas Sodinimui

Pirmas žingsnis sėkmingam rožių auginimui yra tinkamas pasiruošimas. Tai apima teisingą sodinimo vietos parinkimą, dirvos paruošimą ir rožių sodinukų paruošimą.

Sodinimo Vietos Parinkimas

Rožės mėgsta šviesą, šilumą ir vėdinimą. Geriausia vieta rožėms augti – saulėta ir šilta, apšviečiama pirmoje dienos pusėje, kai vyksta intensyvus drėgmės išgaravimas. Gerai tinka šilti šlaitai su nedideliu nuolinkiu į pietines puses. Nepalankios vietos rožėms yra žemutinės sklypo vietos, gilios drėgnos užmirkstančios duobės, tamsios ir šešėlinės kiemo dalys.

Dirvos Paruošimas

Palankiausia dirva rožėms yra lengvas priemolis ir juodžemis. Dirvožemis, pralaidus vandeniui ir orui. Tinkamas dirvos rūgštingumas – 5,5-6,5 pH (silpnas). Netinkamas dirvos tipas rožėms yra lengvas priesmėlis ir smėlis, sunkios molinės ir užmirkusios dirvos.

Rožių Sodinukų Paruošimas

Gavus rožių sodinukus, juos reikia paruošti sodinimui. Sodinukai turi būti sveiki, su stipriomis, gerai išsivysčiusiomis šaknimis. Prieš sodinant rožes, jų šaknis reikėtų pamerkti vandenyje maždaug 1-2 valandas, kad gerai išsipūstų.

Rožių Sodinimas

Sodinimo metu labai svarbu tinkamai pasodinti rožę. Rožės sodinamos taip, kad skiepijimo vieta būtų apie 3-5 cm po žeme. Šaknys turi būti gerai padengtos dirva, o šakos – nukreiptos link saulės. Duobė rožei turėtų būti gana gili, ypač, jeigu dirvožemis yra prastesnis.

Rožių Priežiūra Po Sodinimo

Pasodinus rožes, jos turi būti tinkamai prižiūrimos. Tai apima laistymą, tręšimą, genėjimą ir ligų bei kenkėjų prevenciją.

Rožių Laistymas

Naujai pasodintas sodo rožes reikia gausiai laistyti, vos ne kasdien, priklausomai nuo oro sąlygų, ypač kai karšta, kol prigis ir pradės augti.

Rožių Tręšimas

Naujai pasodintų rožių pirmus pora mėnesių tręšti nereikia, kad rožė geriau įsišaknytų. Vėliau, kai rožės suformuos pakankamai stiprias šaknis ir galės paimti drėgmės iš gilesnių dirvos sluoksnių, laistyti reikės saikingai.

Rožių Genėjimas

Sezono metu pastoviai reikia šalinti nužydėjusius žiedus, kad gausiau formuotųsi nauji žiedai. Rudenį, prieš dengiant žiemai, reikia apkirpti nesumedėjusius ūglius, paliekant apie 40-50 cm.

Ligų ir Kenkėjų Profilaktika. Gydymas

Labiausiai paplitusios ligos: miltligė, dėmėtligė, rūdys. Kenkėjai: amarai, baltasparniai ar voratinklinės erkutės. Svarbu laikytis profilaktikos ir gydymo taisyklių.

Rožių Apsauga Žiemą

Žiemai rožes būtinai reikia mulčiuoti, apkaupti sausa žeme – suformuoti 20 –30 cm aukščio kauburėlį. Tai apsaugos rožių šaknis nuo peršalimo ir perdžiūvimo, ypač jei mažai sniego.

Rožių Priežiūra Pavasarį

Pavasarį pradėjus augti naujiems ūgliams, ir praėjus šalnų pavojui, žemes ar mulčią išsklaidykite ar pašalinkite. Svarbu stebėti, kaip rožės auga, ir atitinkamai jas prižiūrėti.

Rožių Priežiūra Vasarą

Vasarą rožes reikia gausiai laistyti, ypač kai karšta. Taip pat reikia reguliariai genėti ir tręšti rožes.

Rožių Priežiūra Rudenį

Rudenį reikia paruošti rožes žiemai – apkaupti sausa žeme, apmulčiuoti ir apsaugoti nuo šalčio.

Rožių Priežiūra Žiemą

Žiemą rožes reikia apsaugoti nuo šalčio ir vėjo. Tai galima padaryti apkopiant rožes sausa žeme ir apmulčiuojant.

Taigi

Rožių sodinimas ir priežiūra yra sudėtingas procesas, kuris reikalauja daug laiko ir pastangų. Bet su tinkamais patarimais ir gairėmis, jūs galite pasodinti ir prižiūrėti savo rožių sodą kaip profesionalus gėlininkas.