Puodas puode (Pot-in-pot) technika

Puodas puode (Pot-in-pot) technika

Vienmečiai augalai dažnai yra nuostabūs savo įvairove ir atneša naujų pokyčių į sodą. „Pot-in-pot” technika yra puikus būdas juos pakeisti, o jų priežiūra yra itin paprasta! Vazonai būna įvairių dydžių ir galite tuo pasinaudoti, kad jūsų pavasarinė sodininkystė iš tiesų būtų labai lengva. Tiesiog užkaskite šiek tiek didesnį puodą žemėje ir užpildykite jį mažesniu gėlių vazonu. Ir viskas!

Kas yra puodo puode technika?

Paprastai gėles rekomenduojama sodinti tiesiai į žemę. Būtent tai suteikia augalui didžiausią laisvę augti ir ieškoti maistinių medžiagų. Tačiau kai kuriais atvejais geriausia apsvarstyti vazono vazone koncepciją, kad pasodintumėte savo augalus į žemę, neišimdami puodo, kuriame juos įsigijote.

Sodinimo vazonėlio įrengimas

Norėdami sukurti sodinimo lovą vazonėlyje, tiesiog atlikite šiuos veiksmus:

  • Nustatykite įprastą vazonų, kuriuose jūsų vietinis medelynas parduoda vazoninius augalus, dydį. Paprastai tai bus 10 cm mažiems vienmečiams arba 18-20 cm didesniems.
  • Įsigykite vieną ar kelis puodus, kurie yra tik vienu dydžiu didesni. Patikrinkite, ar visuose susijusiuose puoduose yra drenažo angos. Vienas dydis didesnis reiškia, kad puodo skersmuo yra maždaug 2-3 cm didesnis nei pirmojo puodo. Tačiau kai puodų dydžiai yra pažymėti tūriu, įvertinimas beveik padvigubėja. Iš esmės jūs tiesiog norite, kad tarp augalų vazono ir didesnio vazono būtų kuo mažiau vietos.
  • Užkakite didesnį puodą žemėje tinkamoje vietoje. Geriausia yra nustatyti drenažo sluoksnį skylėje, po puodu. Įsitikinkite, kad ratlankis lieka matomas, galbūt leisdamas jam išlįsti iš dirvos 1,5 cm. Didesnis, palaidotas puodas turėtų būti ant labai drenuojančios medžiagos, pavyzdžiui, molio akmenukų ar žvyro. Šis puodas metai iš metų išliks žemėje.
  • Įdėkite ką tik įsigytą augalą su mažesniu puodu į didesnį. Tai viskas! Iš pradžių kruopščiai laistykite, o visą vasarą turėsite reguliariai laistyti. Taip pat galite naudoti visų rūšių mulčių, kad pagražintumėte ar paslėpti vazoną.

Kada aktualu naudoti šią techniką?

Kartais tiesiog neturite laiko gilintis į visą tą duobių kasimą ir purvo kasimą metai iš metų, tačiau yra ir kitų svarių priežasčių:

  • Vienmečių augalų keitimas skirtingose sodo vietose. Pakeisti vienmečius augalus yra taip pat paprasta, kaip iškelti seną vazoną ir įdėti naują.
  • Invazinius augalus daug lengviau kontroliuoti ir jie neplis, kaip mėta.
  • Vanduo augalą pasiekia tiesiai, nes ratlankis sudaro atraminį dubenį.
  • Dekoratyviniai vazonai su elegantiškais ratlankiais taip pat gali papuošti.
  • Neatsparių vienmečių ir augalų atsinešimas į patalpas nebereikalauja jokio kasimo.

Dar įdomiau, kad šis metodas yra naudingas auginant bonsus. Tai ypač aktualu bonsai, sukurtiems iš sėklų ar jaunų daigynų augalų. Taip yra todėl, kad bonsai kamienai augs stori tik tuo atveju, jei bus pasodinti į žemę ir kurį laiką augs natūraliai. Jūs taip pat galite naudoti šią techniką, kad vasarą išvestumėte savo patalpų augalus, kad sezono metu gautumėte šiek tiek šviežios saulės. Jie geriau atlaikys aukštą temperatūrą, jei jų šaknų rutulys ir vazonas bus žemiau žemės lygio, o ne virš jo, nes po žeme temperatūra yra vėsesnė.

Atsargumo priemonės auginant augalus vazonuose žemėje

Augalai, augantys vazonuose, neužaugs tokie dideli, nes jie turi prieigą prie mažiau maistinių medžiagų. Augalams su puodu žemėje reikia daugiau laistymo. Jei naudojate vazoną ant žemės patalpų augalams, atminkite, kad dauguma maistinių medžiagų, kurias jie ras, bus tos, kurios yra jų pačių vazoniniame dirvožemio mišinyje. Turėsite juos nuolat persodinti pagal tvarkaraštį. Pasigaminkite savo fermentuotą piktžolių trąšą ir naudokite ją tiek laistyti, tiek maitinti vazoninius augalus! Jei norite jį naudoti, galite sumažinti dažno laistymo poreikį, paskleisdami kelis šaukštus hidrogelio miltelių erdvėje tarp abiejų puodų.

Kada pakeisti augalus puodu puodų sistemoje?

Paprastai vasaros vienmečiai augalai mirs rudenį arba žiemos pradžioje. Galite juos ištraukti, kai gėlės nudžiūvo ir išmesti juos į kompostą arba leisti jiems būti žiemą ir juos pakeisti tik pavasarį. Bet kai pakeisti vazonus savo sode yra taip paprasta, kodėl gi jų nepakeitus žiemą žydinčiomis gėlėmis, tokiomis kaip viržiai? Pavasarį galėsite juos vėl pakeisti į vasarines gėles.