Lazdyno riešuto auginimas

Lazdyno riešuto auginimas

Corylus avellana, paprastai žinomas kaip lazdyno riešutas, yra universalus ir lengvai auginamas augalas, klesti vidutinio klimato sąlygomis. Jis puikiai tinka auginti 5–6 klimato zonose, kuriose yra šaltų žiemos ir vidutinių vasarų. Štai vadovas, kaip sėkmingai auginti riešutmedį:

Pasirinkite tinkamą vietą: lazdyno riešutai mėgsta saulę, kad augtų ir augintų vaisius. Pasirinkite savo sodo vietą, kuri per dieną gauna bent 6–8 valandas saulės šviesos. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra gerai drenuojamas ir derlingas, o pH lygis yra šiek tiek rūgštus arba neutralus.

Paruoškite dirvą: prieš sodindami lazdyno riešutą, papildykite dirvą organinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kompostas arba gerai perpuvęs mėšlas. Tai suteiks medžiui maistinių medžiagų, reikalingų augti.

Sodinimas: sodinkite lazdyno riešutus ankstyvą pavasarį arba rudenį, kai oras yra švelnus. Iškaskite duobę, kuri yra dvigubai platesnė ir gilesnė už medžio šaknų kamuoliuką. Prieš įdėdami medį į duobę, švelniai atlaisvinkite šaknis ir užpilkite žeme, užtikrindami, kad medis būtų pasodintas tame pačiame gylyje, koks buvo daigyno vazone. Po pasodinimo negailėdami laistykite.

Laistymas ir mulčiavimas: laikykite dirvą, kad ji būtų nuolat drėgna, bet neužmirkusi, ypač pirmaisiais medžio augimo metais. Mulčiuokite aplink medžio pagrindą organiniu mulčiu, kuris padeda išlaikyti drėgmę ir slopina piktžoles.

Genėjimas: lazdyno riešutų genėjimas yra būtinas norint išlaikyti sveikatą ir produktyvumą. Žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kai medis dar miega, pašalinkite visas negyvas, pažeistas ar sergančias šakas. Išretinkite gausiai išsaugusias šakas, kad pagerintumėte oro cirkuliaciją ir saulės spindulių prasiskverbimą.

Tręšimas: lazdyno riešutus naudinga kasmet tręšti subalansuotomis trąšomis ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Laikykitės gamintojo nurodymų dėl naudojimo normų ir laiko.

Kenkėjai ir ligos: atkreipkite dėmesį į įprastus kenkėjus ir ligas, kurios gali paveikti lazdyno riešutus, pvz., amarus, erkes ir grybelines infekcijas. Reguliariai tikrinkite, ar medyje nėra problemų, ir imkitės atitinkamų priemonių, kad problemas greitai išspręstumėte.

Derliaus nuėmimas: Lazdyno riešutai paprastai pradeda auginti riešutus praėjus 3–4 metams po pasodinimo. Riešutai yra sunoksta rudenį, kai lukštai paruduoja ir pradeda skilti. Riešutus surinkite nuo žemės ir nuimkite lukštus prieš laikydami ar naudodami.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, galėsite sėkmingai auginti lazdyno riešutus daugelį metų ir mėgautis gausiu skanių lazdyno riešutų derliumi. Linksmo sodininkavimo!