Kanų ligos ir kenkėjai

Kanų ligos ir kenkėjai

Kanos yra populiarus sodininkų, norinčių savo lauko erdvėse suteikti tropinių spalvų, pasirinkimas. Šie ryškiai žydintys augalai yra žinomi dėl savo didelių, įspūdingų žiedų ir vešlių lapų, todėl jie puikiai tinka bet kokiam sodui ar kraštovaizdžiui. Tačiau, kaip ir bet kuris augalas, kanos gali turėti kenkėjų ir ligų. Šiame straipsnyje aptarsime kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius kenkėjus ir ligas, galinčias paveikti kanas, taip pat pateiksime patarimų, kaip išvengti šių problemų ir jas gydyti, kad jūsų augalai būtų sveiki.

Daugeliu atvejų kanų nepuola kenkėjai ir beveik nėra ligų, o tai tik viena iš priežasčių, kodėl šie augalai yra tokie populiarūs sodininkams.

Viena liga, kurios reikia saugotis, yra kanų rūdys*, grybelinė liga, dėl kurios ant žalių augalo lapų atsiranda oranžinių dėmių. Paprastai tai sukelia per šlapias dirvožemis.

Kartais jūsų augalai taip pat gali tapti įvairių virusų, kurių dauguma būdingi kanų genčiai, aukomis. Paprastai jie būna lengvi, retai sukelia mirtį, tačiau sukelia sulėtėjusį augimą arba pakitusią lapų spalvą.

Retkarčiais kanos gali tapti grybelinės ligos, vadinamos botritu*, aukomis. Tai dažniausiai pasitaiko drėgnomis sąlygomis ir vėlgi, perlaistymo prevencija yra jūsų pirmoji gynybos linija gydant šią ligą. Taip pat galite pašalinti senas gėles, kad pelėsis neplistų ant naujų augalų.

Paprastai galite pakeisti šias problemas arba jų išvengti, apribodami cheminių trąšų naudojimą ir prieš sodindami dirvą papildydami aukštos kokybės sodo komposto. Kuo sveikesni jūsų augalai, tuo atsparesni jie bus, kai reikės atremti kenkėjų atakas.

Kitas kenkėjas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra kanų volelis*, paprastai aptinkamas pietinėse JAV dalyse. Šis kandžių pavidalo kenkėjas deda kiaušinėlius į stiebo pumpurus. Tada vikšrai naudoja lipnų skystį, kad neleistų lapams išsiskleisti, maitintis suvyniotoje vietoje ir rimtai pakenkti augalui.

Stebėkite šiuos kenkėjus, kai kanos yra labiausiai pažeidžiamos, paprastai ankstyvą pavasarį. Atidarykite lapus ir pašalinkite vikšrus, jei juos pastebėsite apžiūrėdami savo augalus. Galite naudoti insekticidą, pvz., Bacillus thuringiensis, bet dažnai tai nėra būtina, nebent kenkėjų populiacijos yra labai didelės.

Kanų auginimas konteineriuose

Jūs netgi galite auginti kanas konteineriuose! Jei tai padarysite, įsitikinkite, kad pasirinkote didelį puodą. Taip jūsų augalams bus suteikta visa reikalinga vieta augti.

Turėkite omenyje, kad kanos yra dideli augalai ir tik didės. Jei jie taps pririšti, jie praras savo jėgą. Jūsų augalai turi būti sodinami į aukštos kokybės vazoninę žemę ir laistomi vieną ar du kartus per dieną. Puodus laikykite drėgnus, bet ne permirkusius.

Kadangi konteineriuose auginami augalai taip pat greičiau išplauna maistines medžiagas nei auginami žemėje, atminkite, kad reikės ir dažniau tręšti. Stenkitės tręšti maždaug du kartus dažniau, naudodami vandenyje tirpias arba lėtai atpalaiduojančias granuliuotas trąšas.

Kiti auginimo patarimai

Paskutinis patarimas, kaip auginti kanas? Jei gyvenate šaltesnio klimato šalyse, iškaskite ir laikykite šakniastiebius rudenį.

Jei to nepadarysite, kita galimybė yra leisti augalams žiemoti vazonuose, kad jie galėtų augti visus vėlyvus žiemos mėnesius. Atšilus orams galite jas persodinti į sodą arba tiesiog perkelti atgal į lauką. Jei norite, šiuo metu taip pat galite padalyti augalą.

Jei reikia sodinimo ir apželdinimo idėjų, patikrinkite šiuos augalus, kuriuos galite auginti.

Įvaldę pagrindinius kanų priežiūros elementus – daug saulės spindulių, pastovią drėgmę, reguliarų maitinimą ir žiemos apsaugą – galite atskleisti visą šių gyvybingų gražuolių potencialą.

Stebėdami, kaip jūsų sodą puošia akinantis žydėjimas, sezonas po sezono bus jūsų dėmesingos priežiūros įrodymas, paversdamas jūsų erdvę atogrąžų rojumi.

*Pavadinimai gali būti netikslūs.