Agurkų auginimas
Agurkų auginimas 5–6 klimato zonoje gali būti naudinga patirtis, nes šios universalios daržovės yra ne tik skanios, bet ir gana lengvai auginamos. Tinkamomis sąlygomis ir šiek tiek rūpestingai visą vasarą galėsite mėgautis gausiu traškių agurkų derliumi. Štai keletas patarimų, kaip sėkmingai auginti agurkus:
Pradėkite nuo tinkamos veislės: rinkdamiesi agurkų sėklas ar sodinukus, rinkitės veisles, kurios puikiai tinka jūsų klimato zonai. Ieškokite šalčiui atsparių veislių, kurios gali atlaikyti vėsesnę 5–6 zonos temperatūrą, pvz., „Marketmore 76“ arba „Straight Eight“.
Pasirinkite saulėtą vietą: agurkai klesti saulėtoje vietoje, todėl sode pasirinkite vietą, kurioje saulės šviesa bent 6–8 valandas per dieną. Įsitikinkite, kad dirvožemis gerai drenuojamas, kad išvengtumėte vandens užmirkimo, o tai gali sukelti šaknų puvinį.
Paruoškite dirvą: prieš sodindami agurkų sėklas ar sodinukus, dirvą papildykite kompostu arba sendintu mėšlu, kad pagerintumėte jos derlingumą ir drenažą. Agurkai mėgsta šiek tiek rūgščią dirvą, kurios pH yra 6,0–6,8.
Sodinkite tinkamu laiku: 5-6 zonoje agurkus galima sodinti lauke po paskutinių šalnų t.y. vėlyvą pavasarį. Arba galite pradėti auginti agurkus patalpose likus 2–4 savaitėms iki paskutinių šalnų ir persodinti į lauką, kai dirva sušils.
Suteikite atramą: agurkai yra vynmedžiai, kuriems naudinga vertikali parama, kad vaisiai nenukristų nuo žemės ir išvengtų ligų. Prie agurkų augalų įstatykite grotelę, narvą ar kuolą, kad padėtų jiems lipti ir patekti į saulės šviesą.
Reguliariai mulčiuokite ir laistykite: mulčiavimas aplink agurkų augalus padeda išlaikyti drėgmę dirvožemyje ir užkirsti kelią piktžolių augimui. Laistykite agurkus nuosekliai, išlaikydami žemę tolygiai drėgną, bet neužmirkusią. Venkite laistymo virš galvos, kad išvengtumėte grybelinių ligų.
Tręškite pagal poreikį: agurkams reikia daug maistinių medžiagų, todėl juos reikia reguliariai tręšti visą auginimo sezoną. Norėdami aprūpinti augalus būtinomis maistinėmis medžiagomis, naudokite subalansuotas trąšas arba organinį kompostą.
Stebėkite kenkėjus ir ligas: stebėkite įprastus agurkų kenkėjus, tokius kaip amarai, agurkų vabalai ir miltligė. Insekticidinis muilas gali padėti kontroliuoti kenkėjus, o tinkamas atstumas ir geras oro srautas gali užkirsti kelią grybelinėms ligoms.
Reguliariai nuimkite derlių: agurkus geriausia skinti, kai jie yra jauni ir minkšti, kad būtų optimalus skonis ir tekstūra. Agurkus nuimkite anksti ryte, kai jie atvės, aštriomis žirklėmis nupjaukite vynmedžio vaisius.
Vadovaudamiesi šiais patarimais, galėsite sėkmingai auginti agurkus 5-6 klimato zonoje ir visą vasarą mėgautis gausiu šviežių, pačių užaugintų agurkų derliumi. Linksmo sodininkavimo!