Saulėgrąžų auginimas

Saulėgrąžų auginimas

Saulėgrąžos yra ne tik graži ir gyvybinga bet kurio sodo puošmena, bet ir turi unikalų gebėjimą praskaidrinti bet kokią erdvę savo spindinčia geltonais žiedais. Jei norite auginti šias nuostabias gėles savo sode, siūlome ekspertų patarimus, kaip sėkmingai auginti saulėgrąžas nuo sėklos iki derliaus nuėmimo. Skaitykite toliau ir sužinokite viską, ką reikia žinoti, kad paverstumėte savo sodą nuostabia vasaros oaze, pripildyta saulėgrąžų grožio.

Pirma, svarbu pasirinkti tinkamą saulėgrąžų veislę savo sodui. Galima rinktis iš daugybės skirtingų saulėgrąžų rūšių, kurių aukštis, žiedų dydis ir spalva. Kai kurios įprastos veislės yra klasikinės milžiniškos saulėgrąžos (Helianthus annuus), spalvingos daugiagalvės saulėgrąžos (Helianthus debilis) ir mažesnės nykštukinės saulėgrąžos (Helianthus petiolaris). Pasirinkite veislę, atitinkančią jūsų sodo erdvę ir pageidaujamą estetiką.

Saulėgrąžas lengva išauginti iš sėklų ir jas galima sodinti tiesiai į žemę, kai praeina šalčio grėsmė. Daugumoje regionų tai paprastai būna pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje. Prieš sodindami, įsitikinkite, kad pasirenkate vietą, kurioje yra saulėta ir gerai nusausintas dirvožemis.

Norėdami pasodinti saulėgrąžas, tiesiog iškaskite žemėje nedidelę duobutę ir į kiekvieną duobutę įmeskite po keletą sėklų. Uždenkite sėklas žeme ir gerai laistykite. Saulėgrąžų sėklas taip pat galite sėti tiesiai į žemę, pabarstydami jas ant žemės ir lengvai uždėdami plonu žemės sluoksniu. Įsitikinkite, kad sėklos turi būti bent 6 colių atstumu viena nuo kitos, kad būtų vietos augti.

Saulėgrąžos yra palyginti mažai priežiūros reikalaujantys augalai, todėl jas reikia reguliariai laistyti, ypač sausais laikotarpiais. Laistykite augalus prie pagrindo, kad nesušlaptų lapai, o tai gali sukelti grybelines ligas. Saulėgrąžoms taip pat naudinga subalansuotos trąšos kelis kartus per visą auginimo sezoną.

Saulėgrąžoms augant gali prireikti papildomos paramos, kad jos neapvirstų. Galite pasodinti aukštesnes veisles arba sodinti jas į spiečius, kad natūraliai palaikytumėte vienas kitą. Be to, nudžiūvusios gėlės nuvyto, kad paskatintų nuolatinį žydėjimą ir neleistų augalams per anksti pasėti.

Priklausomai nuo veislės, saulėgrąžos paprastai žydi vasaros pabaigoje iki rudens pradžios. Kai gėlės pradeda nykti, o sėklos tampa tamsios, putlios, laikas jas nuimti. Nupjaukite augalų galvas ir leiskite jiems keletą savaičių išdžiūti šiltoje, gerai vėdinamoje vietoje. Kai išdžiūsta, galite pašalinti sėklas, nutrindami jas nuo galvų ir laikyti vėsioje, sausoje vietoje, kad ateityje galėtumėte sodinti ar užkąsti.

Apibendrinant, saulėgrąžų auginimas gali būti naudinga bet kuriam sodininkui. Pasirinkę tinkamą veislę, pasodinę jas tinkamu laiku ir tinkamai prižiūrėję, galėsite mėgautis nuostabiu ryškių saulėgrąžų eksponatu savo sode. Taigi čiupkite sėklas, susitepkite rankas ir stebėkite, kaip auga ir žydi saulėgrąžos!