Raganių auginimas

Raganių auginimas

Raganė (LOT.CLEMATIS) yra populiarus žydintis vynmedis, žinomas dėl savo gražių ir spalvingų žiedų. Raganių auginimas 5–6 klimato zonoje gali būti naudinga ir džiūginanti patirtis, jei tik sudarysite tinkamas sąlygas ir tinkamai prižiūrėsite augalą.

Tinkamos raganių veislės pasirinkimas yra pirmasis žingsnis sėkmingai auginant šį augalą 5-6 klimato zonoje. Kai kurios veislės yra atsparesnės šalčiui nei kitos, todėl svarbu pasirinkti tokią, kuri tinka jūsų konkrečiam klimatui. Geri 5–6 zonos pasirinkimai yra tokios veislės kaip „Nelly Moser“, „Henryi“ ir „Jackmanii“.

Raganės sodinimas tinkamoje vietoje yra labai svarbus jo augimui ir vystymuisi. Jos labiau mėgsta pilną saulę, o ne dalinį pavėsį, todėl sode rinkitės tokią vietą, kurioje saulės šviesa bent 6 valandas per dieną. Dirvožemis turi būti gerai nusausintas ir turtingas organinių medžiagų. Prieš sodindami dirvą papildykite kompostu ar kita organine medžiaga, kad pagerintumėte jos kokybę.

Sodinant raganę, būtinai pasirūpinkite, kad vynmedis galėtų lipti. Šie augalai yra natūralūs alpinistai ir geriausiai augs, kai jiems bus pritvirtintos grotelės, pavėsinė ar kita atraminė konstrukcija. Jei norite, taip pat galite pasodinti prie tvoros ar kitos atramos sistemos.

Laistymas yra svarbus jūsų augalo sveikatai. Raganė mėgsta nuolat drėgną dirvą, todėl laistykite reguliariai, ypač sausais laikotarpiais. Tačiau būkite atsargūs ir neperlaistykite, nes jos nemėgsta augti užmirkusioje dirvoje. Mulčiavimas aplink augalo pagrindą gali padėti išlaikyti drėgmę ir reguliuoti dirvožemio temperatūrą.

Tręšimas yra dar vienas svarbus priežiūros aspektas 5–6 klimato zonoje. Pavasarį, kai prasideda augimas, raganes maitinkite subalansuotomis trąšomis. Taip pat galite tręšti daug fosforo turinčiomis trąšomis, kad paskatintumėte žydėjimą. Būtinai laikykitės nurodymų, pateiktų ant trąšų pakuotės.

Genėjimas yra būtinas norint išlaikyti jūsų augalo sveikatą ir gyvybingumą. Dauguma raganių veislių žydi ant senos medienos, todėl svarbu jas genėti tinkamu laiku, kad nenukirstų kitų metų žiedų. Genėkite žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Pašalinkite negyvus ar pažeistus stiebus, taip pat visus silpnus ar perpildytus augalus. Taip pat galite genėti, kad suformuotumėte augalą ir paskatintumėte geresnį žydėjimą.

Kenkėjai ir ligos kartais gali būti raganių problema, ypač 5–6 klimato zonoje. Stebėkite įprastus kenkėjus, tokius kaip amarai, voratinklinės erkės ir šliužai, ir, jei reikia, imkitės atitinkamų priemonių jiems kontroliuoti. Kai kurios įprastos ligos, galinčios paveikti klematą, yra miltligė ir lapų dėmėtumas. Norėdami išvengti šių ligų, venkite laistymo „virš galvos” ir užtikrinkite gerą oro cirkuliaciją aplink augalą.

Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, raganės tikrai klestės ir duos gražių žiedų, kurie be abejonės jus džiugins ne vienerius metus. Pasirinkę tinkamą veislę, pasodinę tinkamoje vietoje, laistydami, tręšdami, genėdami, stebėdami, ar nėra kenkėjų ir ligų, ilgus metus galėsite džiaugtis raganių grožiu savo sode.